Protipožární vchodové dveře do bytu


Interiérové protipožární dveřeInteriérové protipožární dveře


DVEŘE POŽÁRNĚ ODOLNÉ (DPO) – instalují se tam, kde zákon vyžaduje rozdělení požárních úseků (např. do místnosti s kotlem na tuhá paliva).
Můžete je využít i jako bytové dveře – pro zvýšení Vaší bezpečnosti. Dodáváme v jednokřídlé variantě s požární odolností 30 minut (EI2 30) nebo 45 minut (EI2 45) či v dvoukřídlé variantě s požární odolností 30 minut (EI2 30). Možnost dodat s 2/3 prosklením a bezfalcové variantě (pouze DPO GRENAMAT, rámeček buková lišta). DPO dvoukřídlé mají ve standardu ochranou lištu falce. DPO lze objednat v rozšiřujících provedeních jako je kouřotěsnost, protihluková ochrana. K DPO nabízíme doplňky - panoramatické kukátko, samozavírač, dveřní stavěč, nalepovací rámečky.
Standardní rozteč protipožárního zámku - 72/77 mm pro dveře DPO N a 90/80 mm pro dveře DPO G.
GRENAMAT je žáruvzdorná deska vyrobená z expandovaného vermikulitu a speciálního anorganického pojiva, které zabezpečuje vysokou odolnost proti vysoké teplotě do 1300 °C a teplotním šokům. Desky jsou zdravotně nezávadné a neobsahují žádná azbestová, skleněná nebo minerální vlákna.
NOBASIL je speciální vnitřní nehořlavá výplň z lisované minerální vlny. Vykazuje vysoké hodnoty tepelně-izolačních, protihlukových a protipožárních vlastností.

Interiérové dveře požárně bezpečnostní tř. 2Interiérové dveře požárně bezpečnostní tř. 2


DVEŘE POŽÁRNĚ BEZPEČNOSTNÍ TŘÍDA 2 (DPB 2) - používají se tam, kde normy bezpečnostní třídy RC 2 vyžadují protipožární uzávěr. Požární odolnost je 30 minut.
Tyto vnitřní vchodové dveře navíc pomáhají zabránit vniknutí cizích osob do daného bytu či domu – dodávány jsou s pětibodovým bezpečnostním zámkem TRILOGIA s roztečí 90 mm a trny proti vysazení (umístěny na straně pantů pro použití v nové nebo stávající ocelové zárubni). Na plné dveře lze dodat nalepovací rámeček.
Tyto dveře jsou určeny do kovové protipožární zárubně (je možné objednat kovovou zárubeň s těsněním) pro šířky zdi 100 a 150 mm
Dveře DPB 2 lze dodat v bezfalcové variantě pouze u nové bezfalcové ocelové zárubně. DPB 2 lze dodat v protihlukovém provedení.
Pro dveře DPB 2 můžete dále využít doplňků, které Vám naše společnost nabízí a jsou certifikovány pro použití s dveřmi DPB 2 (panoramatické kukátko, dveřní stavěč, samozavírač SMART, bezpečnostní kování BELENUS).

Interiérové dveře požárně bezpečnostní tř. 3Interiérové dveře požárně bezpečnostní tř. 3


Dveře požárně bezpečnostní třída 3 (DPB 3) – požární odolnost je 30 minut. Zvýšená bezpečnost je zajištěna použitím pětibodového bezpečnostního zámku TRILOGIA s roztečí 90 mm a instalací třídílných pantů s integrovanými trny proti vysazení.
DPB 3 dodáváme v bezpečnostní třídě RC 3. Z důvodu bezpečnosti se instalují vždy do námi nabízené ocelové zárubně pro DPB 3 (šíře zdi 10 nebo 15 cm). Na plné dveře lze dodat nalepovací rámeček. Dveře požárně bezpečnostní třída 3 mají pětibodový bezpečnostní zámek TRILOGIA.
Dveře požárně bezpečnostní třídy 3 se liší od dveří DPB2: 3dílnými panty s integrovaným trnem proti vysazení, zpevněným rámem, tloušťkou dveří 44 mm, jsou určeny do námi dodávané speciální ocelové zárubně (tato zárubeň je při montáži vylita betonem), dodávány v rozměrech 80,90/197 cm.
Pro dveře DPB 3 můžete dále využít doplňků, které Vám naše společnost nabízí a jsou certifikovány pro použití s dveřmi DPB 3 (panoramatické kukátko, dveřní stavěč, samozavírač SMART, bezpečnostní kování BELENUS).